بهترین کشورهای تولیدکننده محصولات چرمی

بدون شک چرم یکی از مهم‌ترین مواد اولیه برای صنعت مد و پوشاک می‌باشد که می‌توان بهترین محصولات را از آن به دست آورد. یک کشور تولیدکننده محصولات چرمی همیشه سعی دارد تا محصولی مرغوب را به بازار ارائه دهد تا بهترین نتیجه ممکن را از این طریق به دست آورد. از همین رو قصد داریم تا در این مقاله کشورهای تولید کننده محصولات چرم را به صورت ویژه مورد بررسی قرار دهیم پس با ما تا انتها همراه باشید.

صنعت چرم یکی از قدیمی‌ترین صنایع تولیدی است. مواد اولیه مورد استفاده در صنعت چرم از صنایعی چون دامداری و دامپروری به دست آمده و سپس طی چندین مرحله از جمله دباغی و پرداخت به چرم تبدیل می‌شود. تولید چرم در جهان امروزه توسط کشورهای مختلفی از جمله ترکیه، ایتالیا، چین و برزیل انجام می‌گیرد که هر کدام با ویژگی‌ها و تخصص‌های منحصر‌به‌فرد خود، سهمی از بازار جهانی را به خود اختصاص داده‌اند. این کشورها با سرمایه‌گذاری‌های گسترده در زمینه‌های تحقیق و توسعه، توانسته‌اند استانداردهای بالایی از کیفیت و زیبایی را ارائه دهند و محصولاتی با طراحی‌های چشم‌نواز و کاربردی تولید نمایند که با نیازهای متنوع مصرف‌کنندگان همسو باشد. در ادامه با بهترین کشورهای تولیدکننده محصولات چرم در جهان آشنا می‌شویم.

بهترین تولید کننده چرم طبیعی و مصنوعی

جهت مطالعه بیشتر:مقایسه جامع چرم گاوی و گوسفندی

تولید محصولات چرمی در ایتالیا

در حال حاضر کشور ایتالیا یکی از مهم‌ترین پرچم‌داران جهانی در زمینه‌ی دنیای مد، به ویژه پوشاک چرمی, کیف و کفش می‌باشد. یکی از بالاترین درآمد در این صنعت در اختیار ایتالیا می‌باشد که بیش از ۱۱۰۰ شرکت دباغی دارد و حدود ۱۷ هزار نفر را مشغول به کار کرده است و درآمد سالانه حدود ۳.۵ میلیارد یورو دارند. بیشتر تولیدات چرم این کشور به صورت چرم خالص و با روش دباغی گیاهی است که کیفیت بالا و مقاومت زیادی دارد.

ایتالیا یکی از صادرکنندگان برتر چرم و ماشین آلات چرم‌سازی می‌باشد. در بخش صادرات ماشین آلات چرم‌سازی، ایتالیا 50% ماشین آلات مربوطه در سطح جهان را تولید می کند. شرکت‌های ایتالیایی به دلایلی مانند ارزان بودن، سرمایه گذاری هایی در چین، هند و پاکستان انجام داده‌اند. در حال حاضر بزرگترین صادرکننده چرم به امریکا کشور پاکستان می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: تأثیرات فصل تابستان بر محصولات چرمیچرم طبیعی ایتالیا

تولید محصولات چرمی در ترکیه

تولید محصولات چرمی در ترکیه یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی این کشور است. چرم در ترکیه به قرن پانزدهم بر می‌گردد و دارای تاریخچه‌ای غنی در زمینه چرم‌دوزی است و امروزه یکی از برترین کشورهای تولیدکننده محصولات چرم با کیفیت بالا و مرغوب در جهان محسوب می‌شود. ترکیه به خصوص در زمینه پردازش و تولید چرم گوسفند و بز شناخته شده است و در این زمینه پس از ایتالیا، رتبه دوم را در اروپا دارد. حدود 1500 شرکت با بهره مندی از دانش و تجربه 2300 متخصص، در حوزه صنعت چرم ترکیه مشغول به فعالیت می‌باشند. مهم‌ترین و اصلی‌ترین بازارهای محصولات چرم در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه از جمله ازمیر و بورسا واقع شده است.

بیشتر بدانبد:انتخاب درست کیف چرم زنانه

چرم طبیعی کشور ترکیه

تولید محصولات چرمی در چین

چین؛ بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات چرمی در جهان می‌باشد و سالانه بیش از 6.2 میلیارد فوت چرم تولید می‌کند. این میزان بیش از 25٪ از تولید جهانی چرم در طول یک سال را نشان می دهد. کشور چین مهم‌ترین رقیب ایتالیا در این صنعت به شمار می‌رود که با تولید ماشین‌های ارزان‌تر، تاثیر منفی بر این صنعت در ایتالیا گذاشته است.

تولیدکننده چرم طبیعی و مصنوعی در چین

تولید انواع محصولات چرمی در برزیل

برزیل دومین تولیدکننده‌ی بزرگ پوست حیوانات می‌باشد و هر سال تقریباً 23200 هکتار چرم تولید می‌کند. حیوانات گاوی بزرگ‌ترین تأمین‌کننده‌ی پوست در صنعت چرم برزیل محسوب می‌شوند به همین دلیل حدود ۱.۸ میلیارد فوت مربع چرم تولید شده در برزیل بر پایه‌ی تولید چرم سبک گاوی است و کمتر از 4 درصد تولیدات این کشور به چرم گوسفند و بز و تقریباً 2 درصد به چرم سنگین اختصاص دارد. برزیل به عنوان کشور تولیدکننده محصولات چرمی، نه تنها در تولید چرم خالص بلکه در تولید محصولات چرمی نظیر کیف‌، کفش، لباس و مبلمان نیز فعال است.

تولید چرم طبیعی و مصنوعی در برزیل

تولید محصولات چرمی در اسپانیا

چرم اسپانیایی به عنوان یکی از بهترین و با‌کیفیت‌ترین چرم‌ها در دنیا محسوب می‌شود چون از نرمی، انعطاف‌پذیری و مقاومت بالایی برخوردار هستند. محصولات چرمی اسپانیا علاوه بر کیفیت بالا، ارزش تاریخی و فرهنگی نیز دارد و صنعت چرم‌دوزی در اسپانیا با فرهنگ این کشور ارتباط عمیقی دارد. محصولات اصلی چرم اسپانیا کیف دستی هستند که تولید آن‌ها تقریبا ۶۰ درصد از ارزش تولید محصولات چرمی را تشکیل داده است. این کشور همچنین صادرکننده قابل توجه محصولات چرمی به سایر کشورها است که ارزش بیش از ۳.۵ میلیارد یورو برای آن تخمین زده می‌شود.

تولید کنده محصولات چرمی در اسپانیا

تولید محصولات چرمی در هند

هند دومین تولیدکننده و مصرف کننده کفش در جهان است و دومین صادرکننده لباس چرم، سومین صادرکننده زین و باربند و چهارمین صادرکننده محصولات چرمی در جهان محسوب می‌شود. تولید محصولات چرم خالص در هند به علت دسترسی به منابع غنی خام و نخبگان صادق و با تجربه به شکل قابل توجه رشد نموده است. صادرات چرم از هند 25 درصد از کل صادرات هنگ کنگ را تشکیل می دهد. محصولات چرمی توسط بیش از 450 شرکت به هنگ کنگ صادر می شود.

تولیدکننده محصولات چرم در کشور هند

تولید محصولات و فرآورده‌های چرمی در کره جنوبی

کره جنوبی تولید کننده محصولات لوکس چرمی است که در بازار جهانی رقابت دارد. عواملی مانند افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان رشد بازار آنلاین به رشد این بازار کمک کرده است. ویتنام، اندونزی و چین بزرگ‌ترین مقصدهای صادرات چرم از کره جنوبی هستند و حدود 35٪ از کل صادرات را تشکیل می‌دهند. کره جنوبی از کشورهایی است که میزان تولیدات چرم گوسفند و بز در آن بیشتر است.

تولیدکننده محصولات چرم در کره جنوبی

بیشتر بدانید: روش های تشخیص چرم طبیعی و چرم مصنوعی

تولید محصولات چرمی در روسیه

روسیه عمدتاً چرم سبک تولید می‌کند. چرم روسی یک نوع خاص از چرم گاو است که با فرآیند دباغی با پوست درختان به دست می‌آید. این چرم از سایر انواع چرم با یک مرحله پردازشی که پس از دباغی انجام می‌شود متمایز است. در این روش از روغن برک استفاده می‌شود. این کار باعث می‌شود که چرم بسیار محکم، انعطاف‌پذیر و مقاوم در برابر آب باشد. روغن نفوذ کننده همچنین از آسیب حشرات جلوگیری می‌کند. این کشور تولید چرم خود را به بیش از 1.4 میلیارد متر مربع در سال افزایش داده است. در واقع 8 درصد از کل تولید چرم در روسیه مربوط به چرم گوسفندی و بزی است.

محصولات تولید کننده چرم طبیعی روسیه

جهت اطلاعات بیشتر در مورد اینکه از چه نوع واکسی برای چرم استفاده کنید کلیک نمایید.

سخن آخر

در سراسر دنیا صنعت چرم متقاضیان و طرفداران خاص خود را دارد در این مقاله ما 8 تا از بهترین کشورهای تولیدکننده‌ محصولات چرم طبیعی و چرم مصنوعی را به شما معرفی کردیم. تقاضا برای محصولات چرمی روزبه‌روز در حال افزایش است از همین رو کشورهای تولیدکننده محصولات چرم تلاش می‌کنند تا با تولید انواع محصولات نظیر کیف و کفش نیاز جهانی در این بخش را برطرف کنند. امیدواریم این مقاله توانسته باشد اطلاعات مدنظر شما را در اختیارتان قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهارده =